3 lip Brak komentarzy admin Odchudzanie , ,

Każda kobieta pragnie, aby cieszyć się piękną, zgrabną sylwetką. Niestety osiągniecie wymarzonego wyglądu zazwyczaj wymaga wielu wysiłków oraz stosowania odpowiedniej diety. Sprawdzonym sposobem na uzyskanie wymarzonej sylwetki jest fitness.

Regularne ćwiczenia, a stosowanie diety

Wielu osobom odchudzanie często kojarzy się nie tylko ze stosowaniem surowej i ubogiej w kalorie diety lecz również z ciężkimi ćwiczeniami fizycznymi podczas których pot zalewa oczy, a następnego dnia poszczególne mięśnia silnie dają się we znaki.

Tymczasem skojarzenia te mijają się z prawdą, a stosowana dieta i wprowadzone ćwiczenia mogą być całkiem przyjemne. Co prawda oczywisty jest fakt, że jeśli nasze ciało pozostawało bez ruchu przez długo czas to początkowo musi zareagować bólem mięśni na nadmierny wysiłek fizyczny, ale te niezbyt przyjemne reakcje naszego organizmu zazwyczaj pojawiają się tylko i wyłącznie na początku wprowadzenia ćwiczeń oraz w przypadku ich nieregularnego wykonywania. Natomiast po pewnym czasie trening staje się tylko i wyłącznie czystą przyjemnością i z czasem trudno się bez niego obyć.

Korzyści wynikające z ćwiczeń

Jak powszechnie wiadomo sport i związana z nim aktywność fizyczna korzystnie wpływa na stan naszego zdrowia. Zgodnie z definicją ćwiczenia są dynamicznym stanem poszukiwań dobrego samopoczucia psychologicznego oraz socjologicznego. Są one świadomym oraz celowym oddziaływaniem poprzez ruch na zdrowie psychiczne, fizyczne oraz emocjonalne.

W praktyce dzięki regularnym ćwiczeniom fizycznym każda osoba staje się lepiej przystosowana do życia codziennego, jest odporniejsza na stres oraz wiele innych negatywnych czynników. Co więcej dzięki regularnym ćwiczeniom zwiększa się nasza wydajność w pracy zawodowej, a wysportowany organizm szybciej się regeneruje oraz potrzebuje mniej snu. Ćwiczenia powinny być zawsze odpowiednio dostosowane do płci, wieku oraz ogólnej sprawności fizycznej danej osoby.

Trening, a piękna sylwetka

Bycie FIT oznacza w tłumaczeniu z języka angielskiego znajdowanie się w szczytowej formie oraz sprawności fizycznej. Osiągnięcie takiego wymarzonego celu jest procesem złożonym, a skuteczny i w pełni zadowalający efekt można uzyskać decydując się na grupowe ćwiczenia w specjalnie stworzonych klubach pod okiem wyspecjalizowanym fachowców z tej dziedziny.

Niezwykle popularne są ćwiczenia aerobowe, czyli tlenowe. Jest to taki rodzaj ćwiczeń, który przyspiesza oddech oraz bicie serca, dzięki czemu do poszczególnych mięśni oraz narządów ciała dociera więcej krwi obfitującej w tlen. Takie ćwiczenia aerobowe znacznie wzmacniają płuca i serce oraz z czasem skutecznie poprawiają kondycję.

Ćwiczenia wpływające na kondycję można wykonywać nie tylko w przeznaczonych do tego celu klubach. Wśród wielu przykładów ćwiczeń tlenowych można bowiem wymienić:

  • regularne spacerowanie
  • pracę w ogródku czy sprzątanie na podwórku
  • wędrówki po górach
  • jeżdżenie rowerem
  • pływanie
  • jogging
  • tenis
  • koszykówkę
  • jazdę na rolkach i wiele innych

Zaleca się, aby poszczególne ćwiczenia trwały od dwudziestu do godziny czasu.

Regularne ćwiczenia aerobowe nie tylko wpływają korzystnie na uzyskanie szczupłej i zgrabnej sylwetki lecz również w znacznym stopniu poprawiają pracę układu oddechowego i krwionośnego. Ponadto wzmacniają one mięsień sercowy, uelastyczniają aorty i żyły oraz skutecznie obniżają poziom tłuszczu we krwi.