Kobiety, ilekolwiek by nie miały lat, starają się o piękną sylwetkę, z tego względu większość z nas odchudza się przez całe życie. Po świątecznym obżarstwie, przed sylwestrem, na wiosnę, przed wakacjami. Łatwo tracą jakieś 2,3 kilogramy, jednak najczęściej później wracają do poprzedniej wagi. I ponownie trzeba się odchudzać. Najlepszym sposobem na poprawną figurę jest poprawnie dobrana dieta odchudzająca.

Dieta poprawnie zbilansowana
Korzystna dla zdrowia dieta powinna być zalecona przez specjalistę – dietetyka. Przygotowując tygodniowy jadłospis będzie zawierać:
– dzienne zapotrzebowanie na kalorie w mając na uwadze tryb życia,
– zapewnienie różnego rodzaju niezbędnych witamin i mikroelementów,
– urozmaicenie swojej diety.

Tak ułożona dieta nie będzie monotonna, zapewni organizmowi wszystkie konieczne składniki, a co najważniejsze nie będziesz mieć uczucia ssania w żołądku. Najważniejszym warunkiem skuteczności diety jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad żywieniowych:
– posiłki spożywamy co trzy godziny,
– konieczne jest porządne śniadanie, ponieważ pobudza przemianę materii,
– kolacja nie dalej niż dwie godziny przed pójściem spać,
– jemy wiele warzyw i owoców,
– dieta musi zawierać składniki bogate w błonnik,
– unikamy „pustych” kalorii, czyli słodyczy i alkoholu.

Skutki diety odchudzającej da się przyśpieszyć np. dzięki treningom na siłowni, zajęciami fitness czy też suplementami diet przyśpieszającymi przemianę materii.
Najważniejszym czynnikiem trwale zapewniającym szczupłą figurę jest zmiana szkodliwych nawyków żywieniowych i wprowadzona w czyn aktywność fizyczna. Auto dobrze by było zamienić na rower lub piesze spacery. Będzie taniej i zdrowiej.