Każdy prawdopodobnie słyszał choć raz słowo cellulit. Inne nazwy to skórka pomarańczowa oraz lipodystrofia. Czym w zasadzie jest i po czym poznać cellulit? Jest to odkładanie się tkanki tłuszczowej w niewłaściwym rejonie, jak również w niewłaściwej formie. W rezultacie, skóra w rejonie występowania cellulitu jest bardzo pofałdowana. Cellulit stanowi problem natury estetycznej dla większości kobiet. Wedle wybranych szacunków, aż do 90% z nich musi zmagać się ze skórką pomarańczową.

Komu grozi pojawienie się cellulitu?
Wśród społeczeństwa funkcjonuje przekonanie, że pojawienie się cellulitu grozi przede wszystkim kobietom z nadwagą. Jest to zdecydowanie mit, ponieważ może się on pojawić tak samo u tych osób z nadwagą, jak i u tych zupełnie szczupłych. Chociaż lipodystrofia nieczęsto pojawia się w okresie dojrzewania, to jednak z jej powodu cierpią zarówno młodsze jak i starsze kobiety.

Jak pozbyć się cellulitu?
Podstawą w walce ze skórką pomarańczową jest prowadzenie odpowiedniego stylu życia. Co jest kluczem do sukcesu? Najpewniej nikogo nie zdziwi, że przede wszystkim są to odpowiednia dieta oraz zwiększona aktywność fizyczna. Te obydwa czynniki są zdecydowanie niezbędne, jeżeli chcemy zachować skórę w dobrym stanie. Jeśli chodzi o sposób odżywiania, to najważniejszym jej elementem, jest, w tym przypadku, błonnik.
Ponadto, poza dietą i aktywnością fizyczną, powinno się jednocześnie odpowiednio pielęgnować skórę. Systematyczne nawilżanie i natłuszczanie ciała spowoduje, że najprawdopodobniej uda się uniknąć powstania cellulitu, albo pozbyć się go, jeżeli już zdążył się pojawić.

Bardziej zaawansowane metody walki z cellulitem.
Nie raz może być tak, że pomimo trzymania się zbilansowanej diety, systematycznych ćwiczeń jak również balsamowania skóry, nadal nie wiesz w jaki sposób możesz pozbyć się cellulitu. Kiedy nic nie daje rezultatów, trzeba zastanowić nad bardziej zaawansowane sposoby.
Istnieje co najmniej kilka zabiegów wykonywanych przez kosmetyczki lub też przez lekarzy. Jednym z nich jest endermologia. Procedura ta ma za cel wzmocnienie skóry, jak również usunięcie obrzęku spod skóry.
Do zlikwidowania cellulitu stosuje się również ultradźwięki. Procedury w których się ich używa polegają na zniszczeniu cząsteczek tłuszczowych.
Kolejny zabieg to mezoterapia. Zabieg ten opiera się na iniekcyjnym wprowadzeniu do skóry odpowiednich substancji. Warto zauważyć, że tę procedurę stosuje się tylko w połączeniu z innymi metodami walki z cellulitem.
Poza tym, laser jest często wykorzystywany do wpływania na poprawę kondycji skóry. Dzięki procedurom laserowym skóra staje się widocznie bardziej elastyczna i wolna od niechcianego cellulitu.
Zabiegi mogą skutecznie zlikwidować cellulit, jednak dobrze jest pamiętać o ich ograniczeniach. Ich główną wadą jest bardzo wygórowana cena.