Wielkimi krokami nadchodzą święta, co dla masy ludzi dbających o linię i kondycję zwiastuje nieszczególnie banalny okres. Jednakże rezygnacja z typowych a także dosyć kalorycznych wypieków świątecznych bynajmniej nie musi być tak problemowe.
Powinniśmy już wcześniej ułożyć prywatne menu i zrobić właściwe zakupy. Po przygotowaniu opłaca się przy okazji spróbować namówić domowników do nowoczesnych smakołyków. Szukając nowych przepisów na dietetyczne desery, zdecydowanie opłaca się np. odwiedzać strony z przepisami dla wegetarian. Wyszukamy tam ogrom fascynujących dań, ciastek, ciast ale też tart, które są zdrową zamianą dla nie do końca zdrowych a także w głównej mierze tuczących smakołyków. Głównie taki deser odznacza się bardziej zdrowymi składnikami takimi jak choćby orzechy, różne nasiona, duża ilość przypraw oraz sezonowe owoce.
Trzeba więc spróbować przepisy na ciasteczka zbożowe pachnące piernikami albo tartę z owocami np. śliwkami albo jabłkami. Doskonałą bombą witamin a także energii są nie trudne w przygotowaniu kulki z orzechami, nasionami, z dodatkiem płatków owsianych, daktyli i cynamonu, imbiru oraz ostrego chili. parę z tych receptur jest bardzo ekspresowa w przyrządzeniu, a niektóre nie wymagają nawet pieczenia. Gdy tymczasem trudno nam zrezygnować ze słodkości, należy dodać do ciastek niewiele gorzkiej czekolady albo też zdrowego kakao. Trzeba do deserów dorzucić wiórki kokosowe lub startą laskę wanilii – będą wspaniale pachnieć oraz zastąpią nasz apetyt na cukier. Na pewno takie desery będą odpowiadać nie tylko nam.