10 paź Brak komentarzy admin Odchudzanie , ,

Temat odchudzania poruszany jest od wielu lat, a sposoby na uzyskanie idealnej sylwetki z roku na rok ulegają pewnym zmianom. Niegdyś polecano bardzo niebezpieczne diety, natomiast obecnie stawia się przede wszystkim na zdrowie. Spożywanie odpowiednich produktów, codzienna aktywność fizyczna i wiele innych kwestii wpływa zarówno na wygląd ciała, jak i na jego stan fizjologiczny.

Najważniejsza jest odpowiednia dieta

Trenerzy personalni, dietetycy i lekarze zgodnie twierdzą, że dieta to około 70-80% sukcesu w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Ma ona również ogromne znaczenie jeśli chodzi o zdrowie. Najlepsza dieta to taka, która opiera się na zdrowych, nieprzetworzonych produktach, które dostarczają organizmowi niezbędnej do funkcjonowania energii. Kiedyś bardzo popularne były diety opierające się w głównej mierze na jednym składniku, były to na przykład diety ziemniaczane, jajeczne itd. Niestety większość z nich na dłuższą metę nie przynosi niczego dobrego. Być może podczas ich stosowania kilogramy spadają, ale wraz z nimi spada również odporność organizmu i bardzo prawdopodobne jest wystąpienie różnych schorzeń i innych problemów zdrowotnych w związku z dłuższym stosowaniem tego typu planów żywieniowych.

Sposoby na odchudzanie

Sposobów na odchudzanie jest całe mnóstwo, ale tak naprawdę jest tylko jedna słuszna droga do osiągania stawianych sobie celów odnośnie wyglądu. Zdrowa, nieprzetworzona żywność w odpowiednich proporcjach i o prawidłowej kaloryczności oraz aktywność fizyczna, jakakolwiek by ona nie była. Nie muszą to być godziny spędzane na siłowni, czy konkretna dyscyplina sportowa. Wystarczą codzienne spacery na świeżym powietrzu, aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Wszelkie diety cud, odchudzające suplementy nie przyniosą oczekiwanych rezultatów bez tych dwóch najważniejszych rzeczy. Oczywiście można wspomagać się suplementami o ile ich skład jest nieszkodliwy dla organizmu, ale samo ich stosowanie bez dobrze zbilansowanej diety oraz ruchu nie sprawi, że osiągnie się swój wymarzony cel.

Odchudzanie a zdrowie

Odchudzanie i dbanie o zdrowie powinno iść ze sobą w parze. Pamiętać należy w tym wszystkim o zachowaniu równowagi i zdrowego rozsądku. Nie można zatracić się w swoich wymaganiach i sprawić, że zamiast zdrowej, szczupłej sylwetki, będzie dążyło się do wychudzenia, które w dłuższym czasie z pewnością odbije się negatywnie na zdrowiu. Zdrowe odchudzanie jest możliwe. Jeśli nie posiada się odpowiedniej wiedzy, zawsze można zgłosić się do specjalistów, którzy ułożą dietę oraz plan treningowy dostosowany indywidualnie do potrzeb danej osoby i jej oczekiwań odnośnie wyglądu swojego ciała. Ważne jest również to, aby się nie poddawać i walczyć z różnego rodzaju pokusami, które bez przerwy pojawiają się praktycznie wszędzie. Zdrowie dla każdego powinno być priorytetem, a wraz ze zdrowym ciałem przychodzi zgrabna sylwetka oraz zdrowy duch. Podsumowując, prawidłowa dieta wraz z aktywnością fizyczną przyniesie rewelacyjne rezultaty nie tylko dotyczące odchudzania.