14 lut Brak komentarzy admin Odchudzanie , ,

Zdrowa żywność się jest jednym z najważniejszych rzeczy, jeżeli chodzi o utrzymywanie dobrej formy fizycznej oraz samopoczucia. Krąży opinia, że jesteś tym, co jesz i trudno zaprzeczyć z tym stwierdzeniem.
Ilość osób z nadwagą, cukrzycą i dużą ilością różnymi chorobami układu pokarmowego wzrasta. Na nieszczęście w dużym stopniu zawdzięczamy to nieodpowiednie odżywianie się.
Dobry jakościowo pokarm jest podstawą wytrzymałego ciała. Mimo obiegowej opinii, zdrowa żywność wcale nie musi się być o wiele bardziej kosztowne – musimy tylko wiedzieć, co zakupić i jak to przyrządzać. Dietetyczne produkty zazwyczaj bogate są w znacznie więcej zdrowych składników, dzięki czemu na więcej umarzają chęć ciągłego pożerania.
Objadanie się niezdrową żywnością jest o tyle zgubne, że węglowodany tylko pobudza dalszy głód. To tajemnica tego, dlaczego tak trudno oderwać się od podjadania i dlaczego ciastka czy czekolada bardzo szybko znikają z talerzy.
Oczywiście, jeśli marzymy o byciu w dobrej formie, nie można również zapominać o ruchu i aktywności fizycznych. Bierny tryb życia, który jest typowy dla wielu zawodów, może okazać się wyniszczający dla naszego niektóre organy.