17 Lut Brak komentarzy admin Odchudzanie , , , ,

Wszystkie panie są z natury perfekcjonistkami. Nie cenią przypadkowości. Dlatego też, chcą mieć wszystko pod kontrolą. Sprawa wyglądu to dla nich bardzo istotna rzecz. Nadchodzące lato, czy też zaplanowana uroczystość rodzinna to świetny bodziec do wprowadzenia zmian. Utrata zgrabnej sylwetki to dla nich cios. Gdy przytyją, nie lekceważą tego, natychmiast podejmują działania. Muszą jednak najpierw odpowiedzieć na istotne pytanie, jak można szybko schudnąć.
Sposobów jest mnóstwo, ale najbardziej efektywny z nich to ograniczenie ilości spożywanych produktów. Kiedy pragniemy natychmiastowych efektów, to najlepiej sprawdza się dieta o małej ilości kalorii. Jest ona dość wymagająca. Nie należy również do zbyt zdrowych. Posiada tyle samo zwolenników, co przeciwników pośród lekarzy i specjalistów od dietetyki.
Opiera się na przekonaniu, że organizm człowieka powinien każdego dnia przyjąć mniej niż 1000 kalorii. Pokarmami dozwolonymi w tego rodzaju kuracji są różnego rodzaju mieszanki- koktajle, zupy, napoje, oraz batony, a także owsianki. Pozbywanie się kilogramów powinno przebiegać pod czujnym okiem dietetyka. Kontrola lekarska zwiększa poczucie bezpieczeństwa pacjenta oraz zapobiega późniejszym powikłaniom.
Organizm ludzki zmuszony do wysiłku oraz skrajnych ograniczeń, sięga do naszych rezerw energetycznych oraz prowokuje szybsze schudnięcie. W diecie ważne są też indywidualne cechy danej osoby: jej wiek, wzrost, posturę, przebyte choroby. Wyłącznie spełnienie wszystkich tych aspektów da nam komplementarną pewność, że proces odchudzania przyniósł pozytywne skutki oraz zaspokoił wszelkie oczekiwania.