Cellulit to częsta przypadłość wielu współczesnych kobiet. Z „pomarańczową skórką” zmagają się także też bardzo młode oraz szczupłe dziewczyny.

W jaki sposób skutecznie pozbyć się cellulitu?
Cellulit to niesamowicie wymagający przeciwnik. Aby zniknął na dobre z naszego ciała musimy podjąć walkę na kilku frontach…
Podstawą sukcesu jest zdrowa dieta. Spożywajmy dużo warzyw i pijmy wodę. Najlepiej niegazowaną. Błonnik to nasz sprzymierzeniec. Zdecydowanie usprawnia usuwanie szkodliwych substancji z naszego ciała, a w ten sposób zmniejsza grudki na naszych udach czy też pośladkach.

Po drugie ruch. Nadmiar kilogramów jest sprzymierzeńcem powstawaniu cellulitu. Z tego powodu podejmujmy starania, by regularnie uprawiać sport. Nie musimy na początku wykupować drogiego karnetu na siłownię. Wystarczy spacer czy ćwiczenia wykonywane w domowym zaciszu. Istotne jednak, żeby ćwiczyć regularnie, najlepiej parę razy w tygodniu. Dzięki uprawianiu sportu polepszymy naszą kondycję fizyczną i ujędrnimy skórę.

Kluczowe są także systematycznie stosowane masaże. Cellulit powinnyśmy regularnie masować. Do tego zabiegu przyda nam się specjalny krem, ale nie jest on warunkiem koniecznym. Korzystny efekt przyniesie także peeling zrobiony na bazie soli gruboziarnistej czy fusów z kawy… Masaż poprawia krążenie krwi oraz innych płynów ustrojowych, co prowadzi do usuwania tkanek tłuszczowych.

Rewolucja w naszej szafie!
Zakładanie zbyt dopasowanych ubrań powoduje, że krew w naszym ciele zdecydowanie gorzej krąży. Za bardzo słabe krążenie sprzyja pojawieniu się „pomarańczowej skórki”. Z tego powodu w czasie terapii antycellulitowej postawmy na wygodne oraz przewiewne ubrania.
Reasumując, z cellulitem można zwyciężyć, ale każda z kobiet powinna uzbroić się w cierpliwość oraz prowadzić zdeterminowane działania. Ponadto powinno się mieć świadomość tego, że cellulit bardzo szybko powraca, dlatego dbanie o swoje ciało powinno wejść nam w nawyk.