Zdrowy tryb życia to nie tylko dobre samopoczucie, piękna sylwetka, ale także profilaktyka! Warto zatroszczyć się o siebie i uniknąć multum schorzeń cywilizacyjnych.

Zdrowa dieta
Nie da się ukryć, że wielu osobom, które dopiero rozpoczynają zdrowe życie słowa zdrowa dieta i zrzucanie zbędnych kilogramów kojarzą się niedobrze. Nic bardziej mylnego! W naszej kuchni nadal może się sporo wydarzyć- co więcej gwarantujemy, że będzie doprawdy pysznie.

Pierwszy krok
Rewolucję żywieniową najlepiej wprowadzać w życie etapami. Przyzwyczajać się do nowych smaków, szukać zdrowych zamienników naszych ulubionych pokarmów. Gdy dajemy sobie czas na aklimatyzację, wkrótce staje się ona naszym zwyczajem. Możemy zacząć od zminimalizowania spożywania węglowodanów, czy smażonych pokarmów. Z każdym kolejnym tygodniem możemy pójść dalej- zamieniać tłuszcze trans, na te zdrowe, słodkie przekąski na owoce, ciężkostrawne potrawy na lekkie i warzywne. W taki sposób przeprowadzona rewolucja ma duże szanse na powodzenie. O wiele większe niż ta przeprowadzona za sprawą jednorazowego zrywu, kiedy to w jednej chwili zmieniamy nasze przyzwyczajenia żywieniowe.

Zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna
Powiązanie prawidłowego odżywiania i wysiłku fizycznego to metoda na kondycję i samopoczucie. Eksperci radzą codzienne 30 minut aktywności fizycznej, takiej, jaką lubimy. Mogą to być spacery, jogging, pływalnia, siłownia, joga- grunt, by się ruszać! Najgorsze co możemy dla siebie poczynić to źle się odżywiać i nie mieć wcale ruchu. W taki sposób za kilkanaście lat najdrobniejsze działania będą dla nas problematyczne, a przecież wszyscy pragniemy żyć długo i to w pełnym zdrowiu. Już dziś możemy o to zadbać, wystarczy tylko świadome odżywianie się i aktywność fizyczna. To tak naprawdę bardzo niewiele i każdy z nas jest w stanie wcielić takie modyfikacje w życie. Jedyne czego nam potrzeba to motywacji i postanowienia, by wytrzymać w tym, co założyliśmy. Wbrew pozorom, gdy mamy plan nie jest to wcale takie trudne. Nasz organizm nam za to odwdzięczy się – i to szybciej niż myślimy!