Dzielimy spożywaną przez nas żywność na trzy grupy. Pierwszą z nich jest grupa białkowa, następną węglowodanowa, z kolei trzecią – neutralna. Dieta rozdzielna inauguruje jedną, główną zasadę. Brzmi ona następująco: zabronione jest mieszanie w jednym posiłku obu pierwszych grup. Pod żadnym pozorem nie można łączyć węglowodanów z białkami.
Dieta rozłączna oraz odchudzanie przeznaczone jest nieomalże dla każdego człowieka. Stanowi to bardzo dobry sposób na to, by pozbyć się bezużytecznych kilogramów ostatecznie, a także zadbać o własne zdrowie oraz kondycję. Choć opornie przyjdzie polubienie jej tym jednostkom, jakie są łasuchami. Jednak warto zostawić obżarstwo na rzecz wysportowanej figury i rzetelnego zdrowia. Która z nas o tym nie marzy? Poza tym dieta rozdzielna ma też dużo zwolenników też wśród facetów, albowiem pozwala na skuteczne oczyszczanie organizmu. Jednak powracając do kobiet, podążając za obecnymi tendencjami – uznaje się, iż wyłącznie szczupłe panie mogą być z siebie dumne. Dieta rozdzielna zezwala wszelkim kobietom napełniać się atrakcyjną sylwetką. Pomysłodawcą jej jest doktor Hay.
Są podstawową jednostką fizyczną, dotyczą ciepła. Niemniej jednak w aktualnej chwili jest ono określane jako energia. W dietetyce kalorie mają inne przesłanie. Pojecie to w obszernym stopniu odbiega od znaczenia jednostki fizycznej, chociaż pojecie jest takie samo. W dietetyce kalorie honorowane są za wartości kaloryczne produktów przeznaczonych do spożycia. Wartości te są prezentowane niemniej jednak nie w kaloriach, ale kilokaloriach, co oznacza kalorie w liczbie tysiąca.